Realizacje firmy „Elektro-sal”

Oświetlenie parkingu magazynowego w Bytomiu

Kolejna nasza inwestycja w fazie realizacji. Instalacja oświetlenia zewnętrznego największego na Śląsku i jednego z największych w Polsce parkingu magazynowego, o powierzchni 30 ha, dla importowanych samochodów.

Delta Plus Siemianowice Śląskie 

W 2017 roku uczestniczyliśmy w budowie centrum dystrybucyjnego Delta Plus SP Z O.O. . Projekt realizowany był w formule zaprojektuj i wybuduj. Kompleksowe instalacje elektryczne  hali magazynowej o  powierzchni użytkowej 8500 m2 oraz dwukondygnacyjnego budynku biurowo-socjalnego o powierzchni 1100m2   zostały zaprojektowane i zrealizowane przez naszą hurtownię.

Palmiarnia Gliwice

Z końcem grudnia ubiegłego roku zakończyły się prace nad instalacją iluminacji budynków gliwickiej Palmiarni. Te bardzo interesujące architektonicznie, przeszklone i oplecione stalową strukturą, obiekty zyskały dodatkowy walor w postaci linii świetlnych akcentujących ich obrys. Specjalnie zaprojektowane i wykonane dla tej instalacji oprawy oświetleniowe, wykorzystujące sterowane komputerowo źródła ledowe, dostarczyła nasza firma.

Zastosowane w tych oprawach diody LED RGB oraz programowalny ich sterownik pozwala na uzyskiwanie wielobarwnych efektów. Na co dzień, z uwagi na dobrobyt rosnących w naszej palmiarni roślin, instalacja świeci w kolorze zielonym lecz, co widać na załączonych ilustracjach, incydentalnie będzie rozjaśniać elewacje światłem o rozmaitych barwach. Dodatkową atrakcją tej instalacji, znakomicie widoczną z powstającej Drogowej Trasy Średnicowej, jest duży zielony neon.

Instalacja iluminacji Palmiarni jest elementem większego projektu zmierzającego do wymiany całości oświetlenia w mieście na oświetlenie LED. Mamy nadzieję, że nasza firma będzie w nim nadal uczestniczyć z równie spektakularnym sukcesem.

Projekt modernizacji oświetlenia hali produkcyjnej koncernu NGK Ceramics

W listopadzie z sukcesem zakończony został trwający trzy i pół roku, realizowany przy współpracy z naszą hurtownią elektroinstalacyjną projekt modernizacji oświetlenia hali produkcyjnej koncernu NGK Ceramics, zlokalizowanej w gliwickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Projekt zakładał sukcesywną wymianę metalohalogenkowych opraw typu high-bay o mocy 250 W na energooszczędne oprawy ledowe. Inwestor poddał testom oprawy rozmaitych producentów. W ich wyniku najlepszą, spełniającą wszystkie oczekiwania klienta, okazała się zaproponowana przez naszą hurtownię oprawa LED HB 120W CW.

W efekcie wymiany 480 opraw uzyskano ponad dwukrotnie mniejsze zużycie energii elektrycznej niezbędnej do oświetlenia hali, co przełożyło się na konkretne korzyści finansowe oraz korzystnie wpłynęło na poprawę jakości środowiska – ze względu na zmniejszoną emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

ZDJECIE_NGK