Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotnym elementem sprzedaży jest odpowiedni wystrój przestrzeni sprzedażowej, a co za tym idzie także i należyte oświetlenie sklepu. A dobrze oświetlony sklep to także sposób na lepszą sprzedaż oferowanych przez nas produktów. Zatem w jaki sposób rozmieścić źródła światła na hali sklepowej, aby prawidłowo doświetlić poszczególne segmenty sklepu?

 

Jak dobrze oświetlić halę sklepową?


Planując rozmieszczenie źródeł świateł w swoim sklepie, szczególną uwagę powinieneś zwrócić na oświetlenie witryny. Jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie witryna ma przyciągać oraz zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzenia naszego sklepu. Z tego też powodu witryna powinna być jaśniej oświetlona niż reszta przestrzeni, jaką zajmuje nasz sklep, co pozwoli na ładną ekspozycję towarów, które mają zachęcić klientów do zrobienia zakupów właśnie w naszym butiku.

Nie zapominajmy jednak o pozostałej części naszego sklepu. Projektując rozmieszczenie źródeł światła, zwróć szczególną uwagę na to, aby równomiernie oświetlić każdą część sklepu, w której będzie znajdowała się ekspozycja towaru. Dzięki temu unikniesz sytuacji, że niektóre półki z produktami będą mniej oświetlone, przez co mogą się wydawać mniej atrakcyjne dla klientów. Pamiętaj także o zachowaniu właściwych proporcji pomiędzy oświetleniem głównym a dodatkowym, które ma za zadanie doświetlać poszczególne elementy ekspozycji.

Bardzo istotna jest także barwa światła, które wykorzystujemy do oświetlenia naszego sklepu. W nieodpowiedniej tonacji oferowane przez nas towarów mogą wydawać się nie tylko nieatrakcyjne, ale także – w przypadku produktów spożywczych – po prostu popsute, co może odbić się nie tylko na sprzedaży, ale także na opinii o naszym sklepie.

Zanim jednak dokonamy wyboru, jaki system oświetlenia jest odpowiedni do hali sprzedażowej, warto skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą nam dobrać źródła światła oraz oprawy oświetleniowe w pełni odpowiadające naszym potrzebom. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że prowadzony przez nas sklep został oświetlony w profesjonalny sposób.